נוטריון אירנה פיין

שירותי תרגום נוטריוני 

051-5533400

צרו קשר עכשיו להצעת מחיר ללא תשלום

 

חתימת נוטריון ייפוי כוח

ישנם כמה סוגי מסמכים הזקוקים לתרגום נוטריוני או כאלה שיש לחתום עליהם, באמצעות חותמת נוטריון. מי שאינו מוסמך להיות נוטריון לא יוכל לחתום על מסמכים אלה. נוטריון הינו אדם שהוא עורך דין במקצועו ועובד במקצוע מעל ל-10 שנים וכן, עבר הסמכה לכך. גם מסמכים כגון ירושות וצוואות, חייבים בחותמת הנחתמת רק ע”י נוטריון החותמת עצמה, הינה חותמת ברזל שעליה רשום שמו של הנוטריון בעברית, אנגלית וערבית. אם האישור הנוטריוני כולל כמה מסמכים, ייקשרו כל המסמכים יחד בסרט אדום שיחובר אל תו אדום המוטבע בחותמתו של הנוטריון.

בשגרירויות שונות בארץ, יש צורך בחותמת הנקראת חותמת אפוסטיל. מונח זה, מתאר אישור שניתן ע”י רשות מוסמכת של מדינה וכן תוארו של בעל התפקיד המאמת את נכונותה של החתימה על תעודות ציבוריות כמו: תעודות נישואין, תעודות לידה או כל מסמך שקשור לרשויות המדינה. נוטריון הוא זה שמוסמך להעניק חותמת זו לרשויות השונות שזקוקות לחותמת אישור מיוחדת זו. ישנם נוטריונים שרשאים להעניק חותמות שונות לרשויות ובעבור השגרירויות הזקוקות לחותמת אלה על מסמכים מסוימים הכוללים גם מסמכים ללימודים אקדמאיים בחו”ל, צוואות של קרובים מחו”ל ועוד.

חותמת נוטריון – למה היא דרושה?

לפי סעיף 7 לחוק הנוטריונים, הנוטריון יכול לבצע את הפעולות הבאות: אימות חתימה נוטריוני, נכונות לאישור תרגום של מסמך, אימות הסכם ממון בין בני זוג, ייפוי כוח נוטריוני ועוד מסמכים הדרושים לחתימתו. כאשר יש מסמך שחייב בתרגום, ישנם משרדי נוטריון, המתמחים בתרגום משפות שונות של מסמכים משפטיים או כאלה הקשורים למדינות זרות, כגון לימודים או נישואין אזרחיים, מסמכים הקשורים לבעלי עסקים בחו”ל ועוד. גם שירות זה נעשה ע”י נוטריון וניתן למצוא משרדי נוטריון שמתמחים בתרגום של שפות ספציפיות. כל מסמך יהיה חייב בחותמת נוטריונית, כך שיהיה לה תוקף משפטי.

ידוע כי גם עורך דין צוואות עשוי להזדקק לאישור נוטריוני על מנת שהצוואה תהיה תקפה. ישנם משרדי עו”ד כאשר המשרד הוא בבעלות עורך דין ונוטריון, כך שאין צורך לשלוח את הצוואה לנוטריון אחר והשירותים הללו ניתנים תחת קורת גג אחת. בין הסמכויות של הנוטריון, ניתן למצוא גם אישור חיים, הנדרש לקשישים, חולים סופניים או מוגבלים הנמצאים בשלהי חייהם. גופים שונים, מעוניינים לוודא כי הם משלמים קצבאות או תגמולים לאנשים הנכונים ולא לאנשים שנפטרו ולכן, נוטריון יוכל להגיע עד בית האבות, בית החולים או ביתו של הקשיש והמוגבל, על מנת לזהותם ולהעניק להם את האישור המיוחל בחתימת הנוטריון.

מהו אימות חתימה נוטריוני ולשם מה הוא דרוש?

ישנם מצבים רבים שנצטרך בהם אימות חתימה נוטריוני, כמו למשל בעת רכישת נכס  הבנק שבו תיקחו את המשכנתא יצייד אתכם בטופס ייפוי כוח שעליכם לחתום עליו מול נוטריון. גם אימות חתימה על תצהיר של הורה שמאשר להורה השני להוציא את ילדם מהארץ. על הנוטריון לאשר את זהות האדם שחותם מולו, אם באמצעות תעודת זהות או דרכון תקף. חותמת נוטריון תהיה בעלת תוקף כאשר האנשים שמעוניינים באימות זה, יזדהו מול הנוטריון ורק אז יאשר הנוטריון את תוקפו המשפטי של המסמך.

יש לציין כי בתחום עריכת הדין, גם עורך דין ירושות שהוא עצמו נוטריון, יהיה חייב לאשר מסמכים הקשורים בצוואות בכדי לתת תוקף לצוואה שערך עבור לקוחותיו.

המקרים השונים שבהם תצטרכו ייפוי כוח נוטריוני

ישנם אנשים שאינם נמצאים בארץ ויש להם נכס שיש לנהל ולכן, הם יעניקו ייפוי כוח נוטריוני לאנשים שעליהם הם סומכים כגון קרובי משפחה, אחים או חברים טובים. הנוטריון יאמת את זהותו של מיופה הכוח ויאפשר לו באמצעות חותמת נוטריונית לנהל את נכסיו של אותו אדם שייפה את כוחו. גם במקרים של עסקאות נדל”ן לא מספיק ייפוי כוח רגיל ונדרש ייפוי כוח שייחתם באמצעות נוטריון שעל פיו, עו”ד מקרקעין, זיהה את הצדדים המעורבים בעסקה וכך הוא יוכל להשתמש במסמך החתום ולבצע את השלבים השונים בעסקאות.

יש לפנות לעו”ד נוטריון שהוא בעל ניסיון של שנים בתחום ומוסמך לעסוק בנושאים משפטיים הדרושים חותמת נוטריונית. עו”ד פיין אירנה הינה עו”ד ונוטריון, מעל ל-30 שנה והיא אף מרצה בקרב גמלאים ונשים חד הוריות על חשיבות עריכת צוואות וכן, במקרים של ידועים בציבור ובעלי מגבלות גופניות שונות. המשרד של עו”ד פיין אירנה הוקם בשנת 1999 ונמצא בתל אביב.

תחומי התמחותה של עו”ד פיין אירנה הינם: דיני מקרקעין כגון מכירה, השכרה, תמ”א 38 וכן עוה”ד מתמחה גם בתחום דיני משפחה. ניתן למצוא במשרדה של עו”ד פיין אירנה שירותים נוספים כגון: אישורים על הסכמי ממון, תביעות אזרחיות, ירושות, אפוטרופסות, חוזים ועוד. הניסיון הרב של עוה”ד הדסה שמואלביץ’ הם אלה שגורמות לה להיות אחת מעורכות הדין הנמרצות והמצליחות בתל אביב. ניתן לקבל את שירותי משרד עוה”ד של פיין אירנה בשפה האנגלית והעברית.

Leave a comment

עזרה בתרגום מסמכים

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם כבר היום
צרו איתי קשר היום
טלפון ליצרית קשר
0515533400
Accessibility
צלצלו עכשיו 0515533400